Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Eesti parimad mõttesportlased õpivad VHK põhikoolis

Eesti parimad mõttesportlased õpivad VHK põhikoolis

m6ttesport

Mõttespordi olümpiaad on interneti vahendusel toimuv võistlus, mis toimub viiel alal: vene kabes, males, gomoku’s ning sudokude ja ristsõnade lahendamises. Õppeaasta jooksul toimub neli etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ja gümnaasium. Lisaks individuaalsele arvestusele peetakse ka koolide vahelist arvestust – summeritakse kooli 5 parema õpilase tulemused. Koondarvestuses läheb arvesse kolme parima etapi tulemused.

Võistlus on muutunud aasta-aastalt järjest populaarsemaks. Lõppenud hooajal (järjekorras juba kümnes) osales 988 õpilast ja rekordarv koole – 98 kooli üle Eesti.

Põhikooli vanusegrupis tuli nii individuaalne (Gren Hõbemägi 8.P klassist) kui ka võistkondlik I koht Vanalinna Hariduskolleegiumile. Üksikaladel saavutas Gren sudokus, gomoku’s ja ristsõnade lahendamises II koha ning kabes III koha.

Kui Greni võidus võis juba enne viimast etappi üsna kindel olla, siis võistkondlikus arvestuses algas viimane etapp Reaalkooli 200 punktises eduseisus. Kogu nädala jooksul käis kahe kooli vahel väga tihe rebimine. VHK sai iga päevaga natuke lähemale, aga Reaalkoolist mööda saadi alles viimasel päeval. Võidetud tiitel oli VHK põhikoolile juba kolmas järjestikune.

Tubli panuse võistkonna edusse andsid Maron Mangusson (4. koht), Thor Andreas Perv (8. koht), Mairon Moisto (17. koht), Silver Leon Noorma (27. koht), Mihkle Normak (32. koht), Jakop Vähk (42. koht), Epp Kukk (47. koht), Leen Naestema (48. koht).

Põhikoolide arvestuses osales kokku 488 õpilast, VHK-st osales 21 õpilast.

Tubli turniiri tegi ka algkooli võistkond. Kui individuaalses arvestus säravate tulemusteni ei jõutud, siis koolide arvestuses saavutati kindel II koht. Koolide vahelises võistluses läksid arvesse Matthias Kontus (12. koht), Jaagup Saar (15. koht), Karl Samuel Leht (15. koht), Tuule Saar (22. koht) ja Oskar Voldemar Velling (30. koht) tulemused. 50 parema hulka jõudsid veel Juhan Eerik Kook, Jonathan-Lukas Keedus, Dominic Misha Montes ja Eliise Kivi.

Algkoolide arvestuses osales kokku 403 õpilast, VHK-st osales 24 õpilast.

Võistlust korraldavad Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit ja Eesti Renjuliit

Täpsem info on leitav https://www.vint.ee/mottespordi-olumpiaad/

https://www.vint.ee/et-ee/forum/thread/15772/

Tegevused dokumentidega