Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Tallinna Saksa Gümnaasium korraldab 8. aprillil tuluõhtu VHK-s õppivate noorte emade toetuseks

Tallinna Saksa Gümnaasium korraldab 8. aprillil tuluõhtu VHK-s õppivate noorte emade toetuseks

Kontserdil esinevad Saksa gümnaasiumi õpilased ja Revalia kammerkoor. Avatud on kunstinäitus. Piletimüügist saadav tulu annetatakse VHK-s õppivate noorte emade toetuseks.

VHK  gümnaasiumis  õpib 2008/2009 õppeaastal 10 noort ema.   Kaks noort on lõpetamas gümnaasiumi, kaheksa neidu õpib XI emade klassis.

VHK ja Miikaeli Ühenduse koostöös on loodud noortele emadele tingimused lapse sünni tõttu lünklikuks jäänud haridustee jätkamiseks: õppekava on kohaldatud emade klassile vastavaks, korraldatud on laste päevahoid. Kogenud psühholoogi juhendamisel on erineva taustaga noortest kujunenud  üksteist toetav emade klass, turvaline keskkond, mis võimaldab noorel areneda, avastada oma võimed, uskuda elus hakkama saamisesse, pakkuda  kindlustunnet oma lapsele.

Hariduse vajalikkuses need noored ei kahtle. Teismeliste sünnitajatena on nii mõnigi  kogenud halvustavat suhtumist. Seda hinnatavam on noore inimese soov enda ja oma lapse kindlama tuleviku nimel pingutada, õppida ja olla  eeskujuks oma lapsele.

Noorte  toimetulek on keeruline. Kui emapalka enam ei maksta, muutub rahaline olukord õpingute lõpetamisel ületamatuks takistuseks.

Kes soovib annetada selle heaks, et noored emad  saaksid  jätkata oma õpinguid Vanalinna Hariduskolleegiumis, palume kanda oma toetus MTÜ Miikaeli Ühenduse arveldusarvele 10220032807012 SEB pangas, selgitusse märkida EMAD.

 

 

 

Tegevused dokumentidega