Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Gümnaasium Kohustuslik kirjandus

Kohustuslik kirjandus

VHK gümnaasiumi kirjanduskursused ja kohustuslik kirjandus 2021/22. õppeaastal

10. klass

KIRJANDUS 1 / Antiik – klassitsism (õp Sanne Haab): Sophokles „Kuningas Oidipus“;  Moliére „Don Juan“ ja „Tartuffe“; Jostein Gaarder „Sophie maailm“ (esimesed 204 lk).

KIRJANDUS 2 / Valgustus – romantism (õp Neeme Põder):  Victor Hugo „Jumalaema kirik Pariisis“ või „Inimene, kes naerab“; Aleksander Puškin „Jevgeni Onegin“ või G. G. Byron „Childe Haroldi palveränd“; Oscar Wilde „Dorian Gray portree“.

Suunakursus “Kirjandus ja ühiskond” (K, M ja H õppesuunad / õp Neeme Põder): Albert Camus “Võõras”,  Romain Gary „Elu alles ees“.

11. klass

KIRJANDUS 3 / „Kirjanduse põhiliigid ja žanrid“ (süvakursus / õp Neeme Põder): Anton Hansen Tammsaare "Tõde ja õigus" I osa; üks Henrik Ibseni näidend ("Nukumaja" või "Kummitused" või "Metspart" või "Kui me, surnud, ärkame"); Thomas Manni novell "Tonio Kröger".

KIRJANDUS 3 / „Kirjanduse põhiliigid ja žanrid“ (baaskursus / õp Maris Vaher): Anton Hansen Tammsaare "Tõde ja õigus" I osa; Henrik Ibseni näidend "Nukumaja" ; eesti luuletaja luulekogu.

KIRJANDUS 4 /  "XX sajandi kirjandus" (süvakursus / õp Neeme Põder): Hermann Hesse "Stepihunt" või "Narziss ja Goldmund"; Karl Ristikivi "Hingede öö" või "Rohtaed” või "Imede saar"; August Gailit "Leegitsev süda".

KIRJANDUS 4 /  "XX sajandi kirjandus" (baaskursus / õp Maris Vaher): üks Erich Maria Remarque’i või Ernest Hemingway teos,  Friedebert Tuglase novellid; August Gailit "Ekke Moor".

Suunakursus “Kirjandus ja ühiskond” (K, M ja H õppesuunad / õp Sanne Haab): Aldous Huxley „Hea uus ilm“, Hermann Hesse “Siddhartha”.

12. klass

KIRJANDUS 5 / “Uuem kirjandus” (õp Neeme Põder): Milan Kundera „Olemise talumatu kergus“ või Dag Solstad “Ujedus ja väärikus”; Viivi Luik „Varjuteater“ või Tõnu Õnnepalu „Mandala“ vm teos; Gabriel Garcia Marquez „Sada aastat üksildust“ või Mehis Heinsaar „Härra Pauli kroonikad“.

KIRJANDUS 6 / “Kirjanduse tüvitekstid” (õp Tiina Veismann). Süvarühm: A. H. Tammsaare „Tõde ja õigus“ II osa; Mihhail Bulgakov „Meister ja Margarita“; William Shakespeare „Hamlet“;  Goethe „Faust“ või Moliére “Misantroop”. Baaskursus: A. H. Tammsaare „Tõde ja õigus“ II osa; William Shakespeare „Hamlet“; Moliére „Misantroop“

Suunakursus „Kirjandus ja ühiskond“ (K, M ja H õppesuunad / õp Maris Vaher): Üks teos järgnevast valikust: Franz Kafka “Metamorfoos” või “Protsess”, Albert Camus’ “Katk”, George Orwell “1984”, Jaan Kross “Keisri hull” või Emil Tode “Piiririik”; essee Jaan Kaplinskilt või mõnelt teiselt eesti autorilt (esseede ja autorite valik kursuse esimeses tunnis).

Tegevused dokumentidega