Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Koostööpartnerid Meie Pärand FONDI MEIE PÄRAND ASUTAMINE

FONDI MEIE PÄRAND ASUTAMINE

FONDI MEIE PÄRAND ASUTAMINE

13. detsembril 2010.a  kirjutati Tallinna Lauluväljaku klaassaalis toimunud Vanalinna Hariduskolleegiumi heategevuskontserdil alla fondi Meie Pärand asutamisleping.
Fondi asutajateks on Eesti Muinsuskaitse Selts ja MTÜ Miikaeli Ühendus.
Fondi mõtte ühe algataja, Vanalinna Hariduskolleegiumi direktori Kersti Nigeseni sõnul on tegu usaldusfondiga, millega soovitakse anda oma panus, et meie ajaloolised hooned ei seisaks tühjalt ega laguneks, vaid oleksid täidetud tegevusega, mis sobib ajaloolisesse konteksti ja seob kasvavaid põlvkondi eelmistega, tänu kellele me oma unikaalse vanalinna üle uhked võime olla. Fond võimaldab inimestel ja ühendustel koguda vahendeid, et teha korda meie kultuuripärandisse kuuluvaid hooneid ja anda neile ajaloolisesse konteksti sobiv funktsioon. Fondi esimeseks projektiks on aidata linnal korda teha Uus tn 19 asuv hoone, mida tuntakse Okasroosikese lossi nime all.
Vanalinna Hariduskolleegiumi korraldatud heategevuskontserdiga koguti fondi esimesed 55000 krooni.

_MG_1862 Kersti Nigesen, MTÜ Miikaeli Ühenduse ja Vanalinna Hariduskolleegiumi esindaja

_MG_1871Jaan Tamm, Eesti Muinsuskaitse Seltsi esindaja

HEATEGEVUSKONTSERT

Vanalinna Hariduskolleegium (VHK) korraldas 13. detsembril 2010.a. Lauluväljaku klaassaalis heategevuskontserdi MEIE PÄRAND, mille tulu annetati loodavasse fondi.
Heategevuslikul kontserdil esinesid VHK õpilased, õpetajad, lapsevanemad, vilistlased ja sõbrad: Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor ja Tõnis Mägi, Riho Sibul, õde-vennad Johansonid, Linnateatri ansambel, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Ühe Õhtu Kvartett, VHK gümnaasiumi kammerkoor, vilistlaste kammerkoor HUIK!, VHK õpetajate ja lapsevanemate kammerorkester Mikk Üleoja juhatusel, muusikakooli viiuliansambel, kitarriansambel jt.
Toimus ka rõdukohvik ja inglite teemaline kingituste müük. Kontserdist toimus ka videoülekanne interneti vahendusel. Sündmust kajastasid kõik peamised meediakanalid ja lehed.

_MG_1909

Fotod proov

Fotod kontsertSIHTASUTUSE MEIE PÄRAND Põhikiri

Sihtasutuse Meie Pärand nõukogu koosseis: Marika Valk, Jaan Tamm ja Kersti Nigesen.Tegevused dokumentidega